Cestovní zavazadla pro děti - dětský kufr a batůžek

Asi každá maminka (v některých rodinách také tatínek) si při každém balení na dovolenu, prodloužený víkend nebo i cestu k babičce a dědovi povzdechne. Proč musím vše balit já? Kdy už si ta moje zlatíčka budou věci balit sami? Asi nám dáte za pravdu, že než vyrazíte na cesty, stojí vás balení spoustu času a energie. Už se modlíte, aby bylo vše v autě a vy na cestě, při které si alespoň trochu oddechnete.

Ale jak naučit děti samostatnosti při balení na cesty?

Prvním krokem je určitě pořízení dětských cestovních zavazadel, které budou patřit pouze vašemu dítěti. Na cestách si je budou muset hlídat, sami si je pokud možno nosit atd. Tento nový pocit jejich zodpovědnosti a „hrdosti“ na to, že už mají vlastní cestovní kufr a batůžek, se kterým se mohou sami pohybovat třeba na letišti, můžete právě využít při „učení“ balení vašich dětí na cestu. Samozřejmě u nejmenších dětí budete rádi, když si do batůžku dají svoji oblíbenou hračku či knížku, ale s přibývajícím věkem můžete postupně balení dětí rozšířit i na oblečení nebo drogerii. I erudovaní dětští psychologové  doporučují, aby dítě již od malička mělo svůj cestovní kufr nebo baťůžek. Pro úspěšné učení balení dětí na cesty je  důležitý také „návod“ – seznam věcí, které s sebou musí dítě na cesty mít, dle věku dítěte obrázkový, později klasický, psaný.

A jak by dětské zavazadlo mělo vypadat?

Ze zkušeností doporučujeme dětský batůžek i cestovní kufr. Batůžek si vaše dítě může vzít do auta nebo na palubu letadla. V batůžku může mít vaše dítko  svačinku, pití a nějakou malou hračku, případně náhradní oblečení. Do dětského kufříku se sbalí oblečení, boty  a vše  co nebude potřebovat během cesty či letu. Velice důležitá je u dětských cestovních zavazadel ovladatelnost – kufr musí být na kolečkách, lehký, s držadlem přizpůsobeným dětským rukám. A nesmíme zapomenout na design dětského batůžku a kufříku. Dětem uděláte radost jejich oblíbeným motivem či barvou. Doporučujeme volit sadu batůžek – kufr, ve které jsou stejné dětské motivy na obou zavazadlech. Dětský cestovní kufr i baťůžek jsou provedeny ve stejných barvách.

Nezbývá než popřát hodně sil a pevných nervů při balení vašich ratolestí na cesty a také šťastnou ruku při výběru dětských, ale i vašich cestovních zavazadel. Balit na cesty se děti mohou naučit i díky našemu chytrému bloku Sovík na cesty.


Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací
Rozumím