Zdraví na cestách

V nabídce v sekci DO EXOTIKY máme několik produktů, které vám zpříjemní a ulehčí cestování v exotické zemi.

Chraňte své zdraví i na dovolené!

Také už máte dovolenou na dohled? Než si však budete užívat letní dovolené, je nutné se zamyslet nad tím, co vše připravit a zabalit k ochraně zdraví.

Mezi důležitou výbavu na každou cestu patří lékárnička. V dnešní době existují již cestovní lékárničky, které obsahují základní obvazy, náplasti, nůžky, apod. Takový typ lékárničky, dezinfekční ubrousky a jiné cestovní potřeby v sekci eshopu cestovní drogerie. Cestovní lékárničku doplňte o léky viz přiložené seznamy léků na cesty. Kromě léků si samozřejmě nezapomeňte přibalit i opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, pro malé děti i nějaké oblečky zabraňující spálení kůže. Při přípravě nezapomeňte včas zařídit cestovní pojištění.

A ještě pár rad na samotnou péči o zdraví v průběhu dovolené:

  • Důkladně dodržujte základní hygienická pravidla jako je mytí rukou po použití toalety a před jídlem, nepijte vodu ze studní, z pump, z potoka, nepijte tekutiny s ledem.
  • Nepřepínejte své síly – třetí den pobytu zvolte raději odpočinkový.
  • Pravidelně doplňujte tekutiny.
  • Chraňte se před sluncem. Zvláště děti by měly mít stále pokrývku hlavy a opalovací krém. Nechoďte na slunce mezi 11-15h.
  • Noste ochranné pomůcky (helmy na kolo, chrániče,…).
  • Nedotýkejte se podezřele krotkých zvířat.

Uvědomíte-li si tato pravidla včas, předejdete možným komplikacím a užijete si dovolenou v klidu a v pohodě dle vašich představ.

 

Seznamy léků na cesty

Na delší dovolenou nebo i víkendový výlet je potřeba vzít si s sebou ty nejnutnější léky. Seznam léků na cesty na delší dovolenou i rodinný výlet najdete v našem chytrém bloku Sovík na cesty, kde najdete i seznamy ostatních věcí, které si vzít s sebou.

Očkování na cesty

Při cestování do zahraničí, zejména do vzdálených zemí je důležitá prevence proti nemocem, které se u nás nevyskytují. Informujte se o vhodném očkování do země, do které cestujete. Detailní informace o očkování v jednotlivých zemích najdete na stránkách Očkovacího centra Avenier.

Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací
Rozumím